• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie firmy Loba-Wakol Polska Sp. z o.o., Nowy Adamów 22.06.2012

W dniu 22 czerwca  2012  w Hotelu "Czarny Staw" w miejscowości Nowy Adamów k/Aleksandrowa Łódzkiego firma Loba-Wakol Polska, wspólnie z firmą Parkiet Line, zorganizowała szkolenie dla parkieciarzy.

Temat szkolenia obejmował pełny zakres prac parkieciarskich, począwszy od czynności przygotowawczych, jak np. naprawa jastrychów, po możliwości wykończenia parkietu – lakierem lub olejem. Przy okazji zaprezentowano praktyczne zastosowanie rozwiązań systemowych produktów firm Loba i Wakol. Szkolenie przygotowali i poprowadzili konsultanci techniczno-handlowi, panowie Łukasz Długosz i Robert Elias, dodatkowo wsparci wiedzą techniczną przedstawiciela firmy Loba, pana Torstena Hammerschmidta.

Jako pierwsze omówione zostały problemy związane z jakością jastrychów, ich oceną i możliwością odpowiedniego przygotowania do dalszych prac wykończeniowych. Uczestnicy mieli okazję praktycznej oceny dostępnych w ofercie firmy Wakol klejów do parkietu, mianowicie WAKOL MS 260 do klejenia twardo-elastycznego i WAKOL MS 230 do klejenia elastycznego. Duże zainteresowanie wzbudził nowy 2-składnikowy poliuretanowy klej do parkietu WAKOL PU 215, który bedzie dostępny w ofercie w najbliższych tygodniach.

Druga część szkolenia została poświęcona szerokiej ofercie firmy Loba, a przede wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie lakierów nawierzchniowych – lakierowi 2K Supra AT dostępnemu w wersji mat i półmat. Oparty on jest na najnowszej technologii ceramicznej, czysto poliuretanowy, o bardzo wysokiej odporności na zarysowania. To produkt, który wyznacza nowe trendy i standardy. Również nowa, ulepszona wersja jednoskładnikowego lakieru nawierzchniowego WS Viva – prostego i bezpiecznego w użyciu, cieszyła się sporym zaintersowaniem.

Oferta Loby to również środki do pielęgnacji – uczestnikom zostały zaprezentowane od strony praktycznej dwa nowe produkty: Aqua OilCare i Aqua Waxcare – ekologiczne, dyspersyjne preparaty do pielęgnacji olejowanych i woskowanych podłóg drewnianych.

Uczestnicy mieli możliwość poznania oferty współorganizatora szkolenia firmy Parkiet Line, prowadzącej działalność w zakresie doradztwa, sprzedaży i montażu podłóg drewnianych, paneli podłogowych oraz chemii do drewna.

Tradycyjnie już każdy z parkieciarzy mógł aktywnie uczestniczyć w szkoleniu, własnoręcznie sprawdzając aplikację omawianych produktów, na odpowiednio przygotowanych próbkach posadzek.

Podczas obiadu, będącego miłym przerywnikeim szkolenia, wśród zebranych gości trwała ożywiona wymiana poglądów i wrażeń. Zaintersowanych terminami kolejnych szkoleń zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.loba-wakol.pl oraz www.parkieciarzeosp.com.pl.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcieREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.