• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Profi-Parkiet na wyjeździe, 22-09-2012

WEINFEST, OKTOBERFEST czyli PROFI- PARKIET na wyjeździe.....

W dniach 22-26.09.2012r odbył się wyjazd szkoleniowy połączony ze „świętem wina” do niemieckiej miejscowości Grosskarlbach. Szkolenie zorganizowane zostało przez firmę Profi-Parkiet i przysłowiowego „Grześka”, sponsora naszej wycieczki, który został w drodze rozczęstowny naszym klientom...:-)

Grupa uczestników szkolenia liczyła 47 osób.

Po przyjeździe do Grosskarlbach i zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się do winiarni, gdzie smakosze wina oddali się degustacji tego trunku podczas kolacji trwającej aż do późnych godzin wieczornych.

Drugiego dnia pobytu, tuż po śniadaniu, zostaliśmy dowiezieni do Grünstadt, gdzie znajduje się siedziba firmy Berger-Seidle. Firma Berger-Seidle od ostatniego szkolenia znacznie się rozbudowała i unowocześniła zarówno część szkoleniową , jak i produkcyjną swojej fabryki. Szkolenie obejmowało zajęcia z wiedzy na temat olejowania kolorowymi olejami BaseOil, impregnacji drewna na zewnątrz, lakierowania w połysku, no i najważniejsze... prezentację kleju BERGERBOND. Mieliśmy okazję zobaczyć nową linię technologiczną do produkcji klejów, a co za tym idzie nowe produkty firmy Berger. Kleje P1 i P2 to kleje poliuretanowe zgodne z normą EC1 - przyjazne dla środowiska, wykonawców i inwestora.

Następnie udaliśmy się do browaru w Mannheim, gdzie prócz zwiedzania poznawaliśmy tajniki ważenia dobrego niemieckiego piwa. Tam po szkoleniu teoretycznym i przyswojeniu jego części praktycznej staliśmy się ekspertami w dziedzinie browarnictwa.

….kto wie, może ktoś z naszej ekipy „kiperskiej” odkrył w sobie szczególną wrażliwość smakowo-zapachową, tą wyjątkową umiejętność prawidłowej oceny rozpoznawania dobrych cech piwa.....

W każdym bądź razie degustacja trwała do późnych godzin wieczornych.

Następnego dnia czekała nas kolejna część szkolenia w firmie Berger-Seidle i kolejna atrakcja.

W miejscowości Bad Dürkheim uczestniczyliśmy w biatlonie oraz daliśmy upust emocjom w strzelaniu na lokalnej strzelnicy. Organizatorzy tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. Przygotowali dla nas kilka konkurencji sportowych, przy których było bardzo, ale to bardzo wesoło np. ”rozwieszanie prania....” W tej dyscyplinie Panie oczywiście radziły sobie doskonale, ale widać było, że i Panowie nie stronią na co dzień od obowiązków domowych.... byli po prostu cudowni...!!! Zaś na strzelnicy nie tylko Panowie wiedli prym. Pani Jolanta Smoła zdobyła trzecie miejsce w strzelaniu do celu. Nasze gratulacje!

Po wyczerpujących i pełnych humoru konkurencjach zostały przyznane nagrody. Świętowaliśmy i opijaliśmy zdobyte trofea.

Kolejny, czwarty i ostatni dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w muzeum techniki w Speyer. Mogliśmy tam poczuć odrobinę luksusu, przenieść się w czasie... jak i polecieć na księżyc, zrobić zdjęcia z Lordem Vaderem lub choć chwilę postać przy Rolls-Royce’ie z 1934 roku.

Wizyta w Speyer zakończyła krótkie, intensywne i pełne humoru szkolenie.

Dzięki niemu poznaliśmy znów coś nowego w dziedzinie parkieciarstwa, chociażby pokrywanie podłóg złotymi farbami. Mam nadzieję, że przeniesiemy i wdrożymy u nas prezentowane nowatorskie pomysły, co pozwoli jeszcze bardziej urozmaicić i tak już jakże ciekawą branżę parkieciarską.

Zdobyta wiedza i niezapomniane chwile niech będą asumptem do następnego wyjazdu szkoleniowego z Profi-Parkietem ...tym razem może do Włoch…????

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcieREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.