• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Pierwszy Pomorski Piknik Parkieciarski, Gdańsk, 24.11.2012

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy przy ogromnym wsparciu ze strony Pani Zuzanny Hermanowskiej, z gdańskiej firmy Drewno Hermanowska, zorganizowało Pierwszy Pomorski Piknik Parkieciarski. Impreza odbyła się w dniu 24 listopada w SOPRANO w Gdańsku i doszła do skutku dzięki firmom Janser Polska, Parkiet Hajnówka, HartzLack i grupie Tooltechnic Systems, które były współgospodarzami spotkania. Organizatorzy zadbali o bogaty, pełen atrakcji program, którego zadaniem było zaspokojenie głodu jego uczestników zarówno tego dosłownego, jak i w zakresie wiedzy, czy rozrywki.

Sporą dawkę informacji przekazali przedstawiciele poszczególnych firm, którzy poruszyli różnorakie kwestie związane z pracami parkieciarskimi, od sprawdzenia i przygotowania podłoża pod posadzki drewniane, aż do wykończenia powierzchni drewnianej. Każdy znalazł coś dla siebie.

Część szkoleniową zainaugurowała firma Janser, ze swoją prezentacją poprowadzoną przez p. Damiana Urbaniaka. Bardzo dużo uwagi w swoim wystąpieniu poświęcił on sprawom przygotowania podłoża, a dokładnie pomiarom równości i wilgotności. Zaprezentował nową maszynę do szlifowania podłoża i zdzierania starych powłok klejowych typu subit czy lepik, z całą gamą dedykowanych tarcz szlifujących. W ofercie firmy Janser są również kompatybilne z tą maszyną systemy odsysania. P. Urbaniak zademonstrował także całą gamę przyrządów do mierzenia wytrzymałości podkładu. Przy okazji omówił najprostszą i najbardziej dostępną dla parkieciarzy metodę badania wytrzymałości podłoża, a mianowicie metodę rysikową. W dużym skrócie mówi ona, że jeśli podkład zarysowany rysikiem wykaże około 50%-owy ubytek w swojej strukturze w siatce rombów, oznacza to, że badane podłoże jest zdecydowanie za słabe, by zamontować na nim posadzkę drewnianą. Firma Janser ma w swoim asortymencie proste narzędzie ułatwiające stosowanie tej metody na każdej budowie, w bardzo atrakcyjnej cenie, która nie nadszarpnie budżetu firmy parkieciarskiej.

Na zakończenie p. Damian zaprezentował maszynę do kompleksowej renowacji desek tarasowych Renowator, która może jednocześnie szlifować i aplikować olej.

Korzystając z możliwości spotkania się z parkieciarzami z północnego regionu Polski parę słów o organizacji powiedział prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, p. Arkadiusz Kowalski. W swojej wypowiedzi skupił się na korzyściach z tytułu członkostwa w OSP.

Następnie głos zabrał p. Walenty Wasiluk, prezes firmy Parkiet Hajnówka, której tradycje sięgają 1933 roku. W zakładzie, który zajmuje powierzchnię ponad 5000 m2, wytwarzana jest tradycyjna deska, tradycyjny parkiet, deska trójwarstwowa oraz deska wykończona lakierem albo olejem woskowym, a wszystkie w kilkunastu wersjach kolorystycznych. W zakładzie produkcyjnym utrzymywany jest wysoki reżim technologiczny. Ogromna uwaga jest przykładana do jakości wytwarzanych w nim produktów. Nowością w branży jest klimatyzowanie desek po suszarni w odpowiednich, stałych warunkach klimatycznych przez okres 4 tygodni w celu wyrównania poziomu wilgotności i odprężenia drewna. Daje to pewność, że każda deska opuszczająca zakład produkcyjny spełnia wysokie normy jakościowe i wymiarowe, które poparte są protokołem spisywanym w momencie wydawania towaru z magazynu fabryki.

Tooltechnic Systems rozpoczął swoją prezentację od pokazu poprowadzonego przez p. Krzysztofa Pająka z grupy Protool, który przedstawił maszyny i asortyment do obróbki betonu przy układaniu parkietu. Grupa Festool zaprezentowała swoje nowości: wyrzynarkę wahadłową Carvex PS 420, charakteryzującą się wyjątkową precyzją cięcia oraz nowy system mobilny do przechowywania i transportu narzędzi. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. P. Zdzisław Nowak zaprezentował obróbkę powierzchni z postarzaniem drewna i nadawaniem powierzchni faktury przy zastosowaniu różnych głowic struga elektrycznego i szlifierki szczotkowej Rustofix Ras 180. Sławomir Trojan przedstawił maszyny do cięcia Kapex KS 120 i frezarki do frezowania drewna przy układaniu parkietu.

Po przerwie obiadowej w imieniu firmy HartzLack wystąpił Michał Zawadzki. Omówił lakiery z asortymentu marki, a także przeprowadził pokaz aplikacji K2 Platinium, obecnie sztandarowego lakieru firmy. Dużo uwagi poświęcił nowemu systemowi APU-2 SPORT SYSTEM, składającego się z lakieru, podkładu oraz kolorowych linii dedykowanemu na podłogi sportowe, który posiada atesty ITD na antypoślizg oraz antypalność oraz atest PZH co gwarantuje wykonawcy pewność pracy i odbioru zarówno na obiektach sportowych oraz użyteczności publicznej. Uczestnicy zapoznali się także z naturalnymi łatwymi w aplikacji i bardzo wydajnymi olejami HartzLack EX-1 oraz olejowoskiem HartzLack WX-1, których aplikację przeprowadzono na przygotowanych wcześniej próbkach.

Po zakończonej części szkoleniowej przyszedł czas na relaks i wspólną zabawę. Uczestnicy spotkania mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w turnieju bowlingowym o puchar Parkieciarskiego Mistrza Pomorza w grze w kręgle. Turniej rozegrano przy tradycyjnym napoju parkieciarskim i zimnych zakąskach. Niekwestionowanym mistrzem gry w kręgle okazał się p. Walenty Wasiluk, któremu serdecznie gratulujemy. Atmosfera wśród bawiących się była tak dobra, że impreza zakończyła się dużo później niż przewidywał to plan pierwotny. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, p. Arkadiusz Kowalski, zachęcony sukcesem jakim okazało się to spotkanie obiecał, że Pierwszy Pomorski Piknik Parkieciarski nie będzie ostatnim i już dziś zaprosił na kolejny w terminie wiosennym.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcieREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.