• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Wielki Piknik Parkieciarski OSP, Jarocin, 16-17 września 2011

Kolejny Wielki Piknik Parkieciarski za nami. Tym razem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy zaprosiło swoich członków do Jarocina, a dokładniej do hotelu Jarota. Od południa zaczęli się zjeżdżać goście. Na zmęczonych podróżą gości czekał już grill. Jak na kapryśną tego lata pogodę dopisało słońce, które rozgrzewało uczestników łagodząc skutki chłodnego wiatru. W jego promieniach uczestnicy spotkania zbierali siły na czekające ich atrakcje. Krótka chwila relaksu dała możliwość zamienienia kilku słów z dawno nie widzianymi znajomymi – w końcu w pikniku uczestniczą parkieciarze z różnych stron Polski.

Rozmowom by nie było końca, gdyby nie sygnał do rozpoczęcia pierwszej konkurencji. Na pierwszy ogień poszedł turniej strzelecki o Puchar HartzLacka. Po krótkim treningu ramię w ramię stanęły do zawodów panie i panowie. Każdy dawał z siebie wszystko, jednakże trafienie z kilku metrów do celu wielkości koła o średnicy 1 cm nie było łatwą sztuką. A w szczególności dla osób, które nigdy w życiu nie miały broni w swoich rękach. A było o co grać, prócz pamiątkowego pucharu do wygrania była wiatrówka NORCONIA Premium z lunetą.

Cel do którego oddawali strzały konkurenci był ustawiony na stoku niewielkiego wzniesienia, które licznie było zamieszkane przez krety - o czym świadczyły usytuowane tu i ówdzie kopczyki. Na szczęście żadnemu nic się nie stało, znaczy się kretom, chociaż chodzą słuchy, że jeden stracił grzywkę, a dwa inne zmieniły miejsce zamieszkania (☺). Po długiej i zażartej walce udało się w dogrywce wyłonić zwycięzcę. I tak p. Ryszard Drab został zwycięzcą pierwszego Turnieju Strzeleckiego Parkieciarzy.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy patronuje akcji Parkieciarz Online, która jest prowadzona przez portal myfloor. Na zaproszenie Zarządu OSP przygotowali krótkie szkolenie z marketingu internetowego. Podczas godzinnej prezentacji można było się dowiedzieć jak najefektywniej zaplanować promocję swojej firmy w sieci www. Żyjemy w dobie Internetu i bez odpowiedniej prezentacji swoich usług w tym medium ciężko przetrwać. Internet rządzi się swoimi prawami, nie wystarczy raz stworzyć stronę internetową firmy i o niej zapomnieć (chociaż dobrze jest od tego zacząć). Trzeba jeszcze wiedzieć jak sprawić, by była dobrze widoczna w wyszukiwarkach i by odbiorcy łatwo do niej docierali. A to już wymaga wiedzy, jak i gdzie warto umieszczać swoje wizytówki i linki.

Po przyjęciu i przetrawieniu sporej dawki wiedzy na przyjezdnych czekał już tylko relaks. Tradycyjnie rozegrane zostały zawody w rzucie klepką, indywidualnie dla kobiet i dla mężczyzn. Wśród pań najlepsza okazała się Edyta Piegowska, a zaraz za nią panie Olga Matuszczak i Elżbieta Bryske. U panów bezkonkurencyjny był pan Bogdan Miąskiewicz, drugie miejsce należało do Waldemara Hotyńskiego, a trzecie Walentego Wasiluka.

Następnie po uformowaniu drużyn odbył się turniej siatkarski. Zawodnicy potraktowali turniej jak najbardziej na poważnie. Niestety nie obyło się przez kontuzji – jeden wyłamany palec i jedno zerwane ścięgno Achillesa. Poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Po wysiłku fizycznym można było się zrelaksować w Aquaparku, dać odpocząć zmęczonym mięśniom, zregenerować siły w gorącym jacuzzi czy na fali sztucznej rzeki.

Wieczorem podczas kolacji laureatom konkursów zostały wręczone nagrody ufundowane przez firmy wspierające Stowarzyszenie. Punktem głównym wieczornego spotkania było losowanie wśród wszystkich uczestników nagrody w postaci weekendu SPA dla dwóch osób, ufundowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Szczęśliwą zwyciężczynią loterii została pani Jolanta Smoła.

Przy dźwiękach porywającej muzyki brać parkieciarska bawiła się do późnych godzin, co na pewno nie dziwi stałych bywalców Wielkich Pikników Parkieciarskich OSP, którzy znają to z autopsji. Tak i tym razem tradycji musiało stać się zadość i ostatni goście opuścili salę w godzinach porannych.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i już teraz zapraszamy wszystkich parkieciarzy na kolejne wspólne spotkanie, o terminie którego nie omieszkamy na naszych łamach ze stosownym wyprzedzeniem poinformować.

[red]REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.