• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Targi DOMOTEX, Hannover, 15-18 stycznia 2011 r.

Targi DOMOTEX

Hannover, 15-18 stycznia 2011 r.

Kolorowe dywany patchworkowe, postarzane parkiety w stylu vintage, panele podłogowe w kształcie gnącego się na wietrze drzewa, podłogi laminatowe o fakturze drewna. To tylko niektóre z nowości w zakresie wzornictwa, które przyciągały wzrok na targach DOMOTEX 2011 w Hanowerze.

40 000 gości z 87 krajów przyjechało na najważniejsze światowe targi dywanów i wykładzin podłogowych, by zdobyć wiedzę o innowacjach produktowych i trendach, które obowiązywać będą w nadchodzącym sezonie.

Przedstawiciele branży z różnych krajów dzięki wizycie w Hanowerze dobrze rozpoczęli kolejny rok swojej działalności.

„Targi DOMOTEX 2011 kończymy niezwykle pozytywną konkluzją: koniunktura się poprawia, firmy podpisują coraz więcej kontraktów – również dzięki temu, jak wiele innowacji miały do zaoferowania i jak wiele nowych trendów pojawiło się w tym sektorze. Świetny wynik tej edycji imprezy zawdzięczamy też dużemu zainteresowaniu nią ze strony zwiedzających, gotowości inwestycyjnej firm handlowych i rzemieślniczych oraz architektów i dekoratorów wnętrz” – powiedział podsumowując imprezę Stephan Ph. Kühne z zarządu Deutsche Messe.

Wystawcy targów DOMOTEX HANNOVER podkreślają, że wśród zwiedzających było bardzo dużo osób decyzyjnych, co przełożyło się na liczbę podpisanych kontraktów. Aż 90% gości imprezy to osoby podejmujące decyzje zakupowe lub mające głos doradczy. Dlatego już w czasie wystawy zawarto wiele nowych umów i nawiązano cenne kontakty biznesowe.

Sukcesem DOMOTEX 2011 jest też bardzo duży odsetek specjalistów zza granicy wśród zwiedzających: wyniósł on 60%. W procentowym podziale gości zagranicznych według regionów nie odnotowano znaczących zmian. Nieco więcej przedstawicieli branży przyjechało w tym roku jedynie z Europy Wschodniej oraz z Ameryki Południowej i Północnej.

Wśród zwiedzających największą grupę stanowiły osoby odpowiedzialne za zakupy i zaopatrzenie sklepów detalicznych i hurtowni. Dużym zainteresowaniem targi cieszyły się też tradycyjnie wśród przedstawicieli rzemiosła. 20% gości to osoby zajmujące się zawodowo kładzeniem parkietów i wykładzin, dekoratorzy wnętrz, malarze i lakiernicy.

W tym roku ton w wystroju wnętrz nadawać będą cztery główne trendy. Trend powrotu do natury widać było w prostych, często postarzanych parkietach, laminatach i wykładzinach elastycznych. Kolejna tendencja to połączenie etnicznych wzorów z Afryki, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej z zachodnioeuropejskim stylem mieszkania. Zupełnie inny nastrój stwarzają błyszczące lub całkiem matowe podłogi lakierowane – w kolorze niebieskim, czarnym, białym lub w odcieniach szarości. Czwarty trend to połączenie romantycznych wzorów z raczej prostym stylem skandynawskim.

Od edycji 2012 na targach DOMOTEX co roku znajdzie się jeden główny temat wiodący. Wybrane grupy produktowe – inne za każdym razem – będą w centrum uwagi wystawców i gości. „Bogata tematyka imprezy skierowana jest do wielu różnych grup odbiorców. Naszym celem jest jeszcze lepsze dotarcie do osób decyzyjnych z interesującymi ich informacjami produktowymi” – wyjaśnił Stephan Ph. Kühne. „Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie organizacja ‚Woodflooring-Summit 2012‘ – szczytu poświęconego podłogom laminatowym i drewnianym oraz parkietom. Jako międzynarodowe targi wykładzin podłogowych, impreza DOMOTEX jest idealnym forum prezentacji nowości proponowanych przez producentów laminatów i parkietów odbiorcom z całego świata oraz  miejscem, w którym mogą oni połączyć siły przy promocji tego typu wykładzin jako produktów trwałych, atrakcyjnych i zróżnicowanych.”

„Woodflooring-Summit“ będzie połączeniem dużej wystawy – składającej się z indywidualnych prezentacji przygotowanych przez wystawców na poszczególnych stoiskach – z dodatkowymi pokazami merytorycznymi i atrakcyjnymi eventami na specjalnej scenie. Będzie można poznać tam całe bogactwo oferty rynkowej w zakresie podłóg parkietowych i laminatowych oraz zasięgnąć szczegółowych informacji na ich temat.

Koncepcja „Woodflooring-Summit“ została opracowana w ścisłej współpracy z organizacjami branżowymi oraz wiodącymi producentami i dystrybutorami wykładzin. Firmy z branży inicjatywę tę oceniają bardzo pozytywnie. „Cieszy nas wsparcie ze strony Związku Europejskich Producentów Podłóg Laminatowych (EPLF) i gotowość innych organizacji do aktywnej współpracy przy tworzeniu szczytu tematycznego na DOMOTEX 2012. Wspólnie uda nam się stworzyć atrakcyjną i zróżnicowaną prezentację pokazującą wysoką jakość, dobre wzornictwo i różne możliwości zastosowań podłóg drewnianych i laminatowych” – podkreślił Stephan Ph. Kühne.

Źródło: Deutsche Messe


 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.