• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie Profi-Parkiet, Warszawa, 5 marca 2011 r.

W dniu 5 marca 2011 w Sali Kopernik przy ulicy Batyckiej 26 w Warszawie odbyło się szkolenie, którego organizatorem była firma Profi Parkiet. Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy kontrahentów współpracujących z firmą Profi Parkiet na temat produktów marki Maximus będącej  jedną z wiodących marek wśród produktów parkieciarskich na rynku polskim. W szkoleniu udział wzięło  ponad 100 uczestników z terenu całego kraju.

Przedmiotem spotkania było przede wszystkim zastosowanie nowych produktów marki Maximus oraz omówienie zagadnień związanych z dotychczas używanymi przez parkieciarzy produktami i materiałami ww. marki.  Prezentacja podzielona była na dwie części, z której pierwsza była poświęcona klejom i gruntom produkowanym we Włoszech - prezentowana przez panów  Andrea Galbusera oraz Manuel Todeschini oraz drugiego bloku poświeconego wykańczaniu powierzchni drewnianych, która została poprowadzona przez panów Wernera Hirschvogel,  Thilo Vaihinger i Wolfa Schindlera. Trudnemu wyzwaniu tłumaczenia sprostał pan Tomasz Kuciak, który z ramienia Profi Parkiet poprowadził całe spotkanie.

Podczas całego spotkania padło wiele interesujących pytań, które niejednokrotnie naświetliły uczestnikom pewne problemy związane z wykańczaniem powierzchni drewnianych.  Prowadzący szkolenie  starali się wyczerpująco udzielać wskazówek i odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania. 

W czasie szkolenia prezentowane były maszyn firm Lägler, urządzenia pomiarowe marki  Gann oraz narzędzia ręczne Festool. 

Ciekawostką szkolenia stało się zaprezentowanie K2S – nakolanników opatentowanych w USA z specjalnie przystosowanym siedzeniem redukującym nacisk na stawy kolanowe. K2S może być używane do wszelkich prac wykonywanych w pozycji klęczącej bez ograniczania swobody ruchu, a w szczególności chodzenia.

Kolejnym etapem cyklu szkoleniowego marki Maximus był wyjazd do Włoch do zakładu gdzie produkowane są grunty, kleje, oleje oraz produkty do wykańczania i pielęgnacji tarasów drewnianych.

Gorące debaty na temat kleju Maximus Elastic dotyczące jego wielofunkcyjności i wygody w stosowaniu, która jest tak istotna dla parkieciarzy doprowadziły do tego, że zostaliśmy przekonani, do obniżenia ceny o około 20%. Takie działania mają spowodować szerszy zakres stosowania i większe możliwości dla wykonawców.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty do wykańczania tarasów, co zaskutkowało sprowadzeniem produktu do czyszczenia tarasów Grigioff oraz oleju do wykańczania nie zawierającego barwników Sundeck Wood Oil  Light.

Mamy nadzieję, ze szkolenie było dla naszych odbiorców i  wykonawców interesujące i wniosło trochę nowinek do branży parkieciarskiej.

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.