• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolenie firm Janser Polska, Murexin Polska i Parkiet Hajnówka, Kraków, 23 marca 2011 r.

Szkolenie parkieciarzy zorganizowane przez firmy Janser Polska, Murexin Polska i  Parkiet Hajnówka

Kraków, 23 marca 2011 r.

W dniu 23 marca 2011 roku w Krakowie odbyło się szkolenie parkieciarzy zorganizowane przez firmy  Janser Polska, Murexin Polska i  Parkiet Hajnówka.

Szkolenie zgromadziło przedstawicieli około 30 firm parkieciarskich z południowej Polski.

Wiodącą tematyką spotkania było przygotowanie podłoża i podkładu pod parkiet, maszyny i narzędzia wykorzystywane do tych prac, technologia montażu parkietu  oraz niebezpieczeństwa grożące firmom posadzkarskim w przypadku reklamacji i sposoby ich polubownego rozwiązania.

Problematykę związaną z podkładami i podłożami oraz ich właściwym przygotowaniem do montażu posadzek drewnianych przybliżyli przedstawiciele firmy Murexin Polska: Małgorzata Kuczyńska-Cichocka i Jacek Ziętara. Prowadzący zaprezentowali produktu firmy Murexin, dzięki którym parkieciarze mogą rozwiązać problemy związane ze słabymi podkładami. Duże zainteresowanie wzbudziły kleje z rodziny X-Bond, służące do klejenia drewna i innych materiałów budowlanych, ale również do izolowania mokrego podłoża.

Przedstawiciele firmy „Parkiet Hajnówka” omówili zależność pomiędzy klimatem pomieszczeń a wilgotnością parkietu. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowy sposób przechowywania parkietów. Firma „Parkiet Hajnówka” przedstawiła również szeroką gamę olejowanych desek podłogowych - barwionych oraz w naturalnym kolorze.

W trakcie szkolenia przedstawiciel firmy JANSER POLSKA – Łukasz Pieprzyk oraz towarzyszący mu pracownicy Śląskiego Centrum Doradztwa i Sprzedaży zaprezentowali znajdujące się w katalogu produktowym maszyny, narzędzia i akcesoria najczęściej używane przez firmy parkieciarskie do prac związanych z podłożem i podkładem.  Szczególnym zainteresowaniem zebranych cieszyły się urządzenia pomiarowe służące do oceny jakości i wilgotności podłoża, głównie mierniki Trotec i Gann.

Jak zwykle przy tego typu spotkaniach dyskusjom nie było końca, a kuluarowe rozmowy trwały aż do nocy.

Szkolenie to pokazało, jak ważne są szkolenia i kursy parkieciarskie dotyczące przede wszystkim technologii prac parkieciarskich, a nie tylko prezentacji produktów.

Organizatorzy będą prowadzić podobne szkolenia również w innych rejonach Polski.REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.