• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

BUDMA 2011, Poznań 11-14 stycznia 2011 r.

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2011

Poznań 11-14 stycznia 2011 r.

Według wstępnych danych z ekspozycją wystawców Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2011, które odbyły się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia, zapoznało się ponad 62.000 osób. To o 3 proc. więcej niż przed rokiem. Styczniowe targi budowlane w Poznaniu, którym patronują ministrowie infrastruktury i gospodarki, miały wyjątkowy, jubileuszowy charakter.

Specjaliści  z  branży  już  po  raz  dwudziesty spotkali  się w Poznaniu, by uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. Na zwiedzających czekały ekspozycje  specjalne,  interaktywne pokazy,  specjalistyczne  konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm prezentujących na stoiskach  swoją najnowszą ofertę dla budownictwa.  Tematyka targów obejmowała wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową,  po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Do udziału w dwudziestej, jubileuszowej edycji zgłosiło się wiele firm, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na Budmie. Tradycyjnie liczna była też reprezentacja liderów

rynku. Wzrosty dotyczyły niemal wszystkich branż reprezentowanych w tematyce targów. Dla przykładu wyjątkowo spektakularnie prezentowała  się  ekspozycja  stolarki otworowej.

Na  targach  swoimi  produktami  pochwalili  się  najważniejsi producenci drzwi, okien, osłon i bram.Targi Budma  to wydarzenie o  zdecydowanie międzynarodowym charakterze. Podobnie  jak w  latach ubiegłych  i  tym razem  odsetek  firm  zagranicznych wśród wystawców  był bardzo wysoki – 30 proc. Wspólne narodowe wystąpienia pod auspicjami  zagranicznych  instytucji  rządowych  i gospodarczych zorganizowały: Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia i Włochy.Nowości prezentowane były nie  tylko na stoiskach wystawców, ale także na licznych ekspozycjach specjalnych i podczas interaktywnych pokazów:

Budownictwo energooszczędne i pasywne

BudShow - dom inteligentny

Wioska Domów Drewnianych

Pokazy Sztuki Dekarskiej

Nowoczesny Warsztat Ciesielski

Budynek bez barier

Salon Parkietów

Pokazy układania kostki brukowej

Kamień w budownictwie

Architekci i urbaniści to ważna grupa uczestników targów Budma.  Specjalnie  dla  nich  przygotowano  szereg  specjalistycznych wydarzeń i ekspozycji, które będą okazją do dyskusji i zapoznania się z nowinkami z zakresu inżynierii budowlanej i architektury. Drugiego dnia targów odbył się tradycyjny „Dzień Architektury” organizowany przez SARP, Izbę Architektów RP i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie to jest okazją do spotkania z najwybitniejszymi osobistościami świata architektury. Gościem specjalnym tej edycji jest jeden z najwybitniejszych  fińskich  architektów,  cieszący  się  światową  sławą profesor Rainer Mahlamäki,  który wygłosił wykład inauguracyjny pod hasłem „Zrównoważony rozwój? Tak, ale dlaczego nie?”.

Na Targach wyłoniono laureatów konkursu o Złoty Medal MTP. Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowany został NOVOFLOOR  P21 GREEN  –  klej poliuretanowy do  traw syntetycznych, produkowany przez  firmę NOVOL  Sp.  z o.o., Komorniki.

Firmie Novol serdecznie gratulujemy zdobytej nagrody.

Źródło: MTP

Budma

Budma

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.