• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Białostockie ciekawe i przydatne pogawędki parkieciarskie

Siódmego września, w otoczeniu pięknych i malowniczych terenów rzeki Supraśl w Wasilkowie odbyło się spotkanie z parkieciarzami pod tytułem: „Ciekawe i przydatne pogawędki przy jadle i piwku” (oczywiście bezalkoholowym). Organizatorem była firma Stol-MiP Pana Sławomira Chrzanowskiego, patronami: UZIN – 100-letni jubilat  oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Brać rzemieślnicza nie zawiodła i stawiła się licznie.

Krótkie lecz intensywne spotkanie rozpoczął  Prezes OSP - Pan Marek Kuć. W telegraficznym skrócie przedstawił historię powstania, zakres działań oraz plany na przyszłość Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy. Po takim wystąpieniu zainteresowanych wstąpieniem w szeregi organizacji parkieciarskiej znacznie przybyło.

Profesjonalne szkolenie nie mogło się obejść bez Bogusława Koczorowskiego ze znanym w świecie Wolff-Truck’iem, na pokładzie którego można było naprawić lub usprawnić swoje maszyny jak również zapoznać się z nowinkami technicznymi ułatwiającymi i przyspieszającymi pracę parkieciarza. Doradca techniczny firmy Uzin – Dariusz Turski w bardzo przystępny sposób nie tylko opowiadał, ale i prezentował działanie kolejnych nowości Firmy Pallmann i Uzin wprowadzanych na rynek. Każdy ze słuchaczy mógł osobiście zmierzyć się z niezwykle szybko i mocno wiążącym jednoskładnikowym klejem poliuretanowym MK200, poczuć zapach oleju Magic Oil 2K Ergo – którego skład i konsystencja pozwalają na nakładanie go w pozycji stojącej przy pomocy aplikatora na wysięgniku, lub zapoznać się z innowacyjną  techniką wykonywania podłogi żywicznej Qeshfloor. W znacznym stopniu rozszerza to ofertę i wzmacnia konkurencyjność parkieciarza, co na dzisiejszym rynku usług jest niezwykle istotne. Kolejnym, znakomitym reprezentantem głównego sponsora był Janusz Dziewanowski – kierownik sprzedaży. Dzięki niemu zgromadzeni poznali przebojowe produkty firmy Glass uszlachetniające jastrychy cementowe.

W przerwach między opowiadaniami specjalistów oraz po zakończeniu części formalnej występowały Babeczki Podlaskie – młode, piękne i niezwykle utalentowane artystki. Odkrywały przed zgromadzonymi nie tylko talenty wokalne, ale i taneczne. Taniec brzucha w ich wykonaniu rozgrzał najbardziej zdrewniałych Panów. 

Najedzeni, upojeni umiejętnościami Pań i ogólnie panującą atmosferą parkieciarze ochoczo przystąpili do egzaminu pisemnego z niezwykle wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez firmę Wolff – były to wysokiej jakości mierniki do pomiaru wilgotności podkładu, wilgotności i temperatury powietrza, wilgotności drewna oraz beczki złotego chmielowego napoju z logo sponsora. W związku z tym, że nie każdy musi mieć ogromną wiedzę, która pozwoli mu na zwycięstwo, jedno z urządzeń zostało wylosowane w loterii. Wszyscy obecni otrzymali drobne upominki w postaci kufli, czapeczek, ołówków i innych gadżetów przydatnych parkieciarzowi.

Mimo, iż zakończenie imprezy przewidziane było na godzinę 24, to najbardziej wytrwali i głodni wiedzy, szkolili się do późnych godzin nocnych. W kuluarach Rzeczoznawca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy przy Izbie Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia oraz Organizator i pomysłodawca spotkania - Pan Sławomir Chrzanowski opowiadał ku przestrodze - o problemach z jakimi się spotykał, błędach jakich należy unikać oraz jakich formalności należy dopełnić, aby Parkieciarz mógł spać spokojnie.

Rafał Piętoń

 REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.