• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Szkolena firmy Loba-Wakol, marzec 2009 r.

Szkolena firmy Loba-Wakol, marzec 2009 r.

W marcu br. firma Loba-Wakol Polska Sp. z o.o. przeprowadziła cykl szkoleń dla parkieciarzy. Szkolenia odbywały się w Łodzi, Olsztynie i Rawie Mazowieckiej. Zainteresowanie szkoleniami było wysokie, w pokazach uczestniczyło średnio po kilkadziesiąt osób. Nie zabrakło na nich również przedstawicieli OSP.

Prezentacje obejmowały cały zespół robót parkieciarskich - od napraw jastrychów, przyklejenia parkietu, po wykończenie lakierem, bądź olejem.

Szkolenie prowadził Hubert Piechota - specjalista firmy Loba--Wakol. Całość prezentacji przebiegała pod hasłem „pracujemy bez rozpuszczalników”, ” a to w kontekście zarówno ochrony zdrowia parkieciarzy, jak również w związku z nieuchronnie zbliżającymi się zmianami w możliwości stosowania rozpuszczalników i produktów na nich bazujących. Prowadzący szkolenia podkreślał, iż firma stara się, aby jej wyroby posiadały jak najmniej szkodliwych substancji lotnych. Większość produktów Loby i Wakola spełnia wymagania najwyższej klasy EMICODE EC1.

Przygotowane na pokazy próbki klejów, lakierów i olejów umożliwiły sprawdzenie ich konsystencji, zapachu oraz właściwości. Moją uwagę szczególnie przykuł grunt poliuretanowy PU 280, bez rozpuszczalnika, wzmacniający jastrych i odcinający wilgoć w podkładzie cementowym do 6% CM, oraz grunt olejny pod lakier – HS Globa Seal.

Ciekawostką był pokaz pomiaru grubości warstwy lakierniczej, który wzbudził olbrzymie zainteresowanie obecnych. Okazało się, że istnieją możliwości zbadania położonej grubości warstwy lakierniczej. Przy użyciu odpowiedniego przyrządu można określić ilość położonych warstw lakieru, co bywa bardzo przydatne w przypadku sytuacji spornej z klientem.

Na koniec pokazu wywiązała się ogólna dyskusja na temat problemów prac parkieciarskich. Wśród uczestników rozlosowane zostały także nagrody przygotowane przez firmę Loba-Wakol.

Kolejny raz spędziłem na szkoleniu kilka godzin i obserwując zaangażowanie uczestników, utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo takie szkolenia potrzebne są w naszej branży.

Firmy wypuszczają na rynek wiele nowych produktów, a szkolenia są najprostszą drogą do prezentacji parkieciarzom zalet nowych materiałów i technologii ich zastosowania.

Ryszard DrabREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.