• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w strzelaniu do rzutków, 19-20 czerwca 2009 r.

Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w strzelaniu do rzutków, 19-20 czerwca 2009 r.

Firmy ARDI, Mapei i Osmo zorganizowały po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w strzelaniu do rzutków. W imprezie, która odbyła się w dniach 19-20 czerwca br., wzięło udział kilkudziesięciu parkieciarzy.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy był wielokrotny mistrz i rekordzista Polski w strzelaninach myśliwskich Andrzej Radzimski, właściciel firmy ARDI produkującej deski podłogowe, drewno klejone oraz ekskluzywne meble ogrodowe.

Imprezę rozpoczęto od wizyty w zakładzie produkcyjnym firmy ARDI, gdzie można było zwiedzić cały zakład i zapoznać się z procesem technologicznym wytwarzanych na miejscu materiałów drzewnych, w tym desek podłogowych różnego rodzaju.

Firma Mapei - producent materiałów chemii budowlanej i parkieciarskiej oraz firma Osmo - producent systemów olejo-wosków do drewna, reprezentowana przez dystrybutora generalnego firmę NOBLESS Polska, przeprowadziły krótkie prezentacje swoich produktów.

Następnie gospodarze zaprosili wszystkich do Zamku z Rokosowie, gdzie po zakwaterowaniu się, goście zostali ugoszczeni obiadem. Posileni, pełni nowych sił i w wyśmienitych humorach wszyscy udali się na strzelnicę, gdzie czekała główna atrakcja całego wyjazdu.

Gospodarze serdecznie powitali przybyłych gości i wyjaśnili główne zasady zawodów. Po zarejestrowaniu się zawodnicy przystąpili do krótkiego treningu poprowadzonego przez pana J. Wojtasiewicza. Wcześniej nikt ze startujących nie miał okazji strzelać, więc bez żadnego doświadczenia każdy z zawodników musiał szybko opanować zasady oddając jeden strzał „na sucho” i następnie dwa kolejne już do rzutek.

Po sesji treningowej na gości czekała niespodzianka. Na plac wjechały 3 samochody: Mercedes klasy S z napędem hybrydowym, Mercedes SL oraz Maybach 625 – wszystkie z salonu pana J. Garcarka.

Dealer Mercedesa nie tylko zorganizował pokaz samochodów, ale też ufundował rower Mercedes-Benz, który miał być wylosowany przez jednego z uczestników spotkania. Auta wzbudziły niemałą sensację, szczególnie że każdy z zebranych mógł nie tylko z bliska obejrzeć prezentowane samochody, ale także usiąść za kółkiem i sprawdzić się jako kierowca. Zainteresowanie samochodami było tak duże, że gościom ciężko było się od nich oderwać i powrócić na strzelnicę.

Zawody zostały oficjalnie rozpoczęte. Każdy ze startujących miał do zestrzelenia w sumie 5 rzutek w pięciu kolejkach. Jak mówi przysłowie - fortuna kołem się toczy - i nie wszyscy, którym dobrze się strzelało podczas treningu mieli tyle samo szczęścia podczas samych zawodów.

Do ścisłego finału przeszło 3 zawodników z najlepszym wynikiem. W finale zawodnicy walczyli o bardzo atrakcyjną nagrodę główną – wyjazd na tydzień dla dwóch osób na Wyspy Kanaryjskie. Drugą nagrodą była wycieczka do Paryża dla 2 osób, a trzecią weekend w Międzyzdrojach.

W finale niepokonanym okazał się Karol Błażejewski, który zestrzelił wszystkie rzutki. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Jacek Kubicki i Arkadiusz Kałużny.

Pan Andrzej Radziński zaprezentował nietypowe strzelania - pokazał, że można strzelać jedną ręką, stojąc jednocześnie na jednej nodze. Niezły pokaz umiejętności strzeleckich zaprezentował p. Wojtasiewicz, który nie dość że sam wyrzucał w górę po 4 rzutki, to zdążył ułożyć się do strzału i wszystkie je po kolei zestrzelić w locie.

Gościem zawodów był p. Adam Skórnicki - indywidualny Mistrz Polski w jeździe na żużlu, który także wypróbował swoje siły w strzelaniu, ale już poza konkursem.

Po udekorowaniu medalami i wręczeniu nagród zwycięska trójka przewieziona została limuzyną marki Lincoln z powrotem do zamku, gdzie wieczorem wszyscy świętowali i bawili się.

Zabawa trwała aż do świtu, a rano żal było wyjeżdżać z tak uroczego miejsca i od tak gościnnych gospodarzy.

Mamy nadzieje, że pomysł Pana Andrzeja Radzińskiego nie będzie jednorazowy i że impreza ta wejdzie do kalendarza spotkań parkieciarskich.

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.