• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

"Ja i moje umiejętności" - kształcenie młodzieży w zawodzie parkieciarz.

"Ja i moje umiejętności" - kształcenie młodzieży w zawodzie parkieciarz.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.

Uroczysta inauguracja projektu "Ja i moje umiejętności", która odbyła się w dniu 13 października 2008r. w Zdunach koło Krotoszyna, rozpoczęła pierwsze w Polsce kształcenie parkieciarzy na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej.

Gospodarzem projektu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Zadaniem programu jest rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach oraz podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego. Szkolenie ma aktywować młodzież z obszarów wiejskich, propagując średnie kształcenie zawodowe i techniczne.

Projekt obejmuje następujące profile:

Technik Technologii Drewna - PARKIECIARSTWO - opiekun Rafał Paterek

Technik Elektryk - PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA - opiekun Daniel Kossakowski

Technik Logistyk - MAGAZYNOWANIE - opiekun Joanna Tyrakowska

Technik Usług Fryzjerskich - STYLIZACJA WIZERUNKU - opiekun Renata Ziółkowska

Technik Agrobiznesu - EKOLOGICZNY ASPEKT ROLNICTWA - opiekun Honorata Paluszkiewicz

Szkoła w Zdunach tak określiła cele i zadania kształcenia:

„Celem ogólnym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt pozwoli na rozwój uczniów z zakresu średniego kształcenia technicznego, zwiększy ich świadomość rozwoju zawodowego i wpływu na własną karierę zawodową. Cel szczegółowy jest określony w tytule projektu: "Ja i moje umiejętności"; gdyż mówiąc "JA" mamy na myśli tożsamość i osobowość młodego człowieka, kształtowanie jego kompetencji kluczowych związanych z samooceną, przedsiębiorczym nastawieniem do kariery zawodowej oraz ekologicznym postrzeganiem świata i otoczenia; mówiąc "MOJE" chcemy obudzić w młodzieży konieczność wpływu na własną przyszłość; "UMIEJĘTNOŚCI" symbolizują specjalizujący, praktyczny i nastawiony na współpracę z pracodawcą charakter projektu. Szczegółowymi celami projektu są więc: udostępnienie określonej grupie docelowej zajęć specjalizujących z zakresu kształcenia zawodowego: technik logistyk - magazynowanie; technik technologii drewna - parkieciarstwo; technik elektryk -projektowanie oświetlenia; technik agrobiznesu - ekologiczny aspekt rolnictwa ; technik usług fryzjerskich - stylizacja wizerunku; ukształtowanie myśli przedsiębiorczej zapewnione będzie poprzez przeprowadzone warsztatowe zajęcia z zakresu znajomości zasad działania gospodarki; umiejętności współżycia społecznego zostaną ukształtowane poprzez przeprowadzony trening umiejętności społecznych. Projekt zwiększy zdolności adaptacyjne na rynku pracy poprzez świadome zarządzanie umiejętnościami i rozwojem kariery zawodowej, będzie przeciwdziałał wykluczeniu społecznemu poprzez ukształtowanie postaw społecznych umożliwiających rozwój zawodowy uczniów. Projekt zapewni zrównoważony rozwój umiejętności zawodowych młodzieży z obszarów wiejskich, wyeliminuje dysproporcje w statusie społecznym uczniów.”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy czynnie włączyło się w kształcenie uczniów na kierunku: Technik Technologii Drewna – PARKIECIARSTWO.

ZOBACZ PREZENTACJE

W pierwszym semestrze uczniowie zdobędą teoretyczne wiadomości z zakresu technologii drewna, rodzajów i budowy posadzek drewnianych, maszyn i urządzeń niezbędnych w parkieciarstwie. Ponadto uczniowie poznają materiały montażowe i wykończeniowe do posadzek drewnianych, a także zapoznają się z technologią układania parkietów. W drugim semestrze zajęcia będą miały charakter praktyczny - uczniowie samodzielnie zamontują posadzkę drewnianą oraz dokonają renowacji istniejącego parkietu.

W projekcie przewidziane są także zajęcia wyjazdowe, podczas których uczniowie odwiedzą przedsiębiorstwa produkujące posadzki drewniane oraz będą uczestniczyć w targach branżowych.

Lista uczniów biorących udział w projekcie w zawodzie PARKIECIARZ

1. Bardzik Patryk

2. Bożykowski Wojciech

3. Czaiński Damian

4. Kowalski Mateusz

5. Kućko Mariusz

6. Makowiecki Mariusz

7. Marszałek Paweł

8. Ochocki Łukasz

9. Olszewska Paulina

10. Pomagier Tomasz

11. Spychała Mariusz

12. Spychała Marcin

13. Sperzyński Marcin

14. Szóstak Patryk

15. Wyrwas Roman

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach to szkoła z ponad 120 letnia tradycją w nauce zawodów rzemieślniczych. Sama szkoła jest niewielka, jednak największym jej bogactwem są nauczyciele - ludzie z pasją, zaangażowani, przyjaciele młodzieży. To właśnie dzięki nim powstał pomysł na dokształcenie uczniów, który później przerodził się w projekt unijny. Sam projekt został oceniony przez komisję kwalifikacyjną bardzo wysoko i znalazł się on w czołówce najlepszych rozwiązań.

Nauczycielom gratulujemy pomysłu i podziwiamy ich zaangażowanie, natomiast uczniom życzymy, by przygoda z parkieciarstwem nie zakończyła się tylko na szkoleniu.

Tekst: M. Kuczyńska-Cichocka

Zdjęcia: Karol BłażejewskiREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.