• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Spotkanie ze sponsorami, Poronin, styczeń 2007

W dniach 12-14 stycznia 2007 r. w pensjonacie "Litworówka” w Poroninie k/Zakopanego odbyło się spotkanie Zarządu OSP z przedstawicielami firm wspierających Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu OSP w składzie: - Marek Kuć - prezes - Aleksander Kalinowski - vice prezes< - Grzegorz Stanisławski - skarbnik - Karol Błażejewski – skarbnik< - Ryszard Drab - sekretarz oraz przedstawiciele firm wspierających : Venga, Bochem, Novol, Uzin, Festool, Anser, Deva, Selena, Profi-Parkiet, Murexin oraz Mapei. Prezes, p. Marek Kuć przedstawił sprawozdanie z działalności stowarzyszenia w 2006 roku:

- Tradycyjnie już OSP miało swoje stoisko – punkt porad podczas organizowanych przez Murator EXPO targach mieszkaniowych. Na targach budowlanych prezentowaliśmy pokazy m. in. ocenę i przygotowanie podłoża, wybór i montaż parkietu, cyklinowanie i lakierowanie oraz szlifowanie i olejowanie. Wszystkie firmy wspierające również czynnie włączyły się do tej imprezy dostarczając materiały do przeprowadzenia pokazów. Podziękował firmom za przekazane materiały na potrzeby przeprowadzenia pokazów.
- zostały zorganizowane dwa pikniki parkieciarskie. Wiosenny (czerwiec) odbył się jak zwykle wcześniej w Broku. Na jesiennym (wrzesień) bawiliśmy się już w nowym ośrodku – MOLO w Smardzewicach, nad jeziorem Sulejowskim.
- W tym roku podpisana została deklaracja przystąpienia do Europejskiego Stowarzyszenia Wspierające Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej.
- we wrześniu odbyły się w Neustadt w Niemczech Europejskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy. Wziął w nich udział nasz reprezentant – Radosław Gotowicki.
- w październiku tego roku odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Parkieciarzy w kategorii Open. Wzięło w nim udział 20 zawodników z całej Polski. Wreszcie można się pochwalić, że mamy wyłonionego Mistrza Polski.
- w 2006 roku podpisano z Izbą Rzemieślniczą Mazowsza, Kurpi i Podlasia porozumienie o uzyskaniu przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy uprawnień do sprawowania nadzoru nad edukacją młodzieży w zawodzie parkieciarz. Pan Aleksander Kalinowski opracował, po konsultacjach, program nauczania w zawodzie parkieciarz.
- był też w 2006 r przeprowadzony kurs przygotowawczy do egzaminów mistrzowskich.
- zmiany nastąpiły w wydawanym Profesjonalnym Parkiecie. Na wiosnę niestety zrezygnowała ze współpracy pani Iwona Bajkowska. Obecnie redaktorem naczelnym jest pan Grzegorz Sosnowski. - wydano katalog firm rekomendowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy.
- zmieniony został portal internetowy OSP.
- na grudniowym walnym zebraniu członków OSP zostały wprowadzone zmiany w zarządzie. Odszedł dotychczasowy sekretarz – Dariusz Turski. Natomiast doszły 2 osoby – Ryszard Drab i Arkadiusz Kowalski.
- zmieniona została wysokość składki członkowskiej. Obecnie wynosi 1 zł rocznie. Natomiast zostało wprowadzone wpisowe w wysokości 30 zł.
- opracowano nowy wzór legitymacji członkowskiej.

 

Grzegorz Stanisławski oznajmił zebranym, że ponieważ do zarządu weszły dwie nowe osoby to on sam przekazuje swoje dotychczasowe obowiązki Karolowi Błażejewskiemu. Sam odsuwa się od czynnej działalności. Karol Błażejewski omówił finanse stowarzyszenia za rok 2006. Dyskutowano także na temat szkoleń i ich organizacji. Wszyscy byli zgodni co do tego, że zmiana ich formy na szkolenia w mniejszych grupach i w połączeniu kilku firm z różnymi produktami, przynosi lepsze efekty. W takim postanowieniu, zgodnie zatwierdzono nowy sposób organizacji szkoleń. Z ramienia OSP organizacją szkoleń zajmował się będzie nowy członek zarządu Ryszard Drab.

Następnie omówiono sprawy związane z mistrzostwami Młodych Parkieciarzy i ich organizacją w 2007 roku. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba zmienić miejsce organizacji takich imprez, ponieważ frekwencja odwiedzających stoiska wystawców była zbyt niska. Zarząd zobowiązał się że w przeciągu najbliższych miesięcy zaproponuje alternatywne rozwiązania. Sporo kontrowersji wzbudził projekt rekomendacji produktów, oferowanych przez firmy wspierające OSP. W związku z nieuregulowanym prawodawstwem na rynku Polskim, dotyczącym sposobu certyfikowania produktów importowanych do naszego kraju, realizacje projektu przełożono na okres kiedy UE ureguluje te kwestię. Po obiedzie odbyła się prezentacja nowej strony internetowej i jej nowych możliwości. Dzięki prezentacji multimedialnej wszyscy uczestnicy mieli możliwość zobaczyć sposób jej działania i ocenić walory graficzne. Wieczorem, część gości która została, spotkała się przy kominku i przy dobrej kolacji dyskutowała nad sposobami rozwijania stowarzyszenia.

 

ImageREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.