• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy rozegrane

W dniach 13-15 września br. na terenie Stałej Wystawy Budownictwa BUDEXPO przy ul. Bartyckiej 26 w Warszawie odbyła się V edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Parkieciarzy. Konkurs, zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, odbywał się pod patronatem Związku Rzemiosła Polskiego. Założeniem imprezy było wyłonienie najlepszego zawodnika, który będzie reprezentował Polskę na VII Europejskich Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy w Salzburgu w 2008 r.


Laureat I miejsca z opiekunem

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wzoru o wielkości 1120x1120mm oraz jego szlifowaniu i olejowaniu. Projekt konkursowy, opracowany przez członków jury, składał się z czterech kasetonów obwiedzionych ramką. Do sporządzenia wzoru wykorzystano parkiet dębowy, jesionowy i z drewna badi, na pióro-wpust. Producentem i fundatorem parkietu była firma DREWEX z Radzymina.
Jury w składzie Małgorzata Kuczyńska-Cichocka, Aleksander Kalinowski, Jerzy Sławiec, Włodzimierz Sokół i Tadeusz Nowakowski oceniało zgodność wykonania pracy z projektem, precyzję dopasowania elementów wzoru, dokładność szlifowania i wykończenia, zużycie materiału, czas wykonania zadania, a także przestrzeganie przepisów BHP oraz organizację stanowiska pracy.
Pierwszego dnia zawodów, który można nazwać organizacyjnym, rozdano projekty konkursowe, rozlosowano numery stanowisk oraz zapoznano zawodników z zasadami i regulaminem konkursu. Zawodnicy, którzy nie przywieźli własnych maszyn mogli wybrać potrzebne urządzenia z bogatej oferty firm FESTOOL i METABO.
W piątek, po oficjalnej ceremonii otwarcia mistrzostw dokonanej przez Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego i Marka Kucia, prezesa OSP, zawodnicy stanęli na swoich stanowiskach. Pierwszym etapem pracy było wymierzenie, cięcie i pasowanie wzoru, a po przerwie na lunch - klejenie parkietu.
W następnym dniu prace konkursowe zostały wyszlifowane i zaolejowane. O godzinie 13,00 członkowie jury uzbrojeni w niezbędne narzędzia pomiarowe oraz sporządzone wcześniej notatki, oceniali wykonane zadania. Po dokładnym obejrzeniu, zmierzeniu i porównaniu prac z projektem komisja udała się na obrady. A było nad czym obradować. Prace konkursowe zostały wykonane na wysokim poziomie, więc wyłonienie jednego zwycięzcy było dużym problemem. W końcu jury ogłosiło werdykt.
Pierwsze miejsce i przywilej reprezentowania Polski na europejskich mistrzostwach przypadło Łukaszowi Jednorałkowi pracującemu na stanowisku nr 3. Drugie miejsce zajął Karol Krupkowski (stanowisko nr 5) a trzecie Mirosław Miszczak (stanowisko nr 4).

 
Zdobywcy II i III miejsca z opiekunem


Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc sponsorzy ufundowali cenne nagrody. Obdarowani licznymi nagrodami zostali także pozostali startujący zawodnicy.

Wszystko do podłóg drewnianych – Ogólnopolska Wystawa dla Inwestorów i Wykonawców

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, oprócz przygotowania Mistrzostw Młodych Parkieciarzy, zajęło się zorganizowaniem imprezy wystawienniczej „Wszystko do podłóg drewnianych”. Celem wystawy było zapoznanie parkieciarzy, wykonawców budowlanych, architektów i inwestorów z bogatą ofertą producentów chemii parkieciarskiej, elektronarzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna, materiałów ściernych oraz producentów parkietów.
Pośród wystawców nie zabrakło stoiska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, gdzie dyżurujący koledzy-parkieciarze udzielali fachowych porad i informacji dotyczących doboru posadzek drewnianych i materiałów montażowych. W czasie wystawy odbyły się pokazy produktów firm MUREXIN, LOBA-WAKOL POLSKA oraz SIKA. Każda z firm zaprezentowała swoje najnowsze kleje do montowania posadzek drewnianych. Imprezy wystawiennicze, którym towarzyszą pokazy i konkursy przyciągają inwestorów i wykonawców z różnych stron Polski. A spotkania parkieciarskie konsolidują branżę i są dobrym miejscem na wymianę doświadczeń. REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.