• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Spotkanie członków Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Pa

Spotkanie członków Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Pa

24 - 25 czerwca 2005 Spotkanie członków Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej w Feuchtwangen-Niemcy

W dniach 24-25 lipca w Feuchtwangen w Niemczech w trakcie wielkich targów EPM Estrich Parkett Messe - poświęconych wszystkiemu co związane jest z kładzeniem podłogi (od przygotowania podłoża, poprzez kładzenie parkietu, wyszlifowanie oraz lakierowanie lub olejowanie), zorganizowanych na terenie Bayerische BauAkademie,odbyło się doroczne robocze spotkanie członków Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej.

Obecne były delegacje: Anglii-Pan Roger Southee, Austrii- Panowie Hanspeter Lugstein,Sebastian Giderle,< Belgii-Pan Filip Coveliers, Czech - Panowie Izi Dvorak, Lubos Krska, Estonii - Pan Kaart Poldsam, Holandii -Pan Ad van Mierlo oraz Panowie Jac.Samulski i Himot Lippur, Niemiec-Panowie Joahim Barth, Edgar Leonhardt oraz Heinz Brehm,< Słowenii - Pani Irena Hribar oraz PanowieZelijko, Gorisek,Borut, Hribsek, Zvone Novak Polski - Panowie Radosław Milczarek i Piotr Pióro z SPP oraz Aleksander Kalinowski z OSP

Z zaproszonych gości nie dojechała delegacja z Irlandii.

Na początku poinformowano nas o rezygnacji Francji-grupa francuska, mimo że należała do grona założycieli Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej (formalnie zarejestrowanego w maju 2005 r.) reprezentowała jedynie jedną z wielu szkół parkieciarskich we Francji, nie zaś związek rzemieślników, co jest statutowym wymogiem dla członków Europejskiego stowarzyszenia. W tej chwili zarząd stara się nawiązać kontakty z organizacją związkową we Francji.

Spotkanie zdominowały trzy tematy:

1)Koncepcja budżetu na rok 2006:

a) Wysokości składek oraz sposób ich naliczania zostaną przygotowane i zaproponowane przez menedżerów z delegacji holenderskiej.

b) Planowane wydatki 16 000 Euro,(jeszcze w tym roku potrzeba ok. 5 000 Euro na rozpoczęcie prac nad Europejską normą wykonawczą na roboty parkieciarskie)

2)Europejska norma wykonawcza na roboty parkieciarskie (pisaliśmy o wstrzymaniu prac przez wspólną komisję SPP i OSP nad opracowaniem krajowej normy z tego właśnie powodu)

Zarząd Europejskiego Stowarzyszenia starał się o możliwość prowadzenia autorskiej pracy nad tą normą i nadal będzie czynił te starania w Brukseli. Ten cel uznano za najważniejszy na najbliższy okres działalności Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej.

3)VI Europejski Konkurs Młodych Parkieciarzy: Pierwotnie był planowany na wiosnę 2006 roku, w Czeskiej Pradze, postanowiono jednak, że odbędzie się w Niemczech w dniach 1- 3 września 2006 w Neustad. Przyjęto następujące ustalenia: każdy kraj reprezentuje dwóch zawodników (w przypadku Polski po jednym zawodniku z OSP i SPP) oraz dwóch przedstawicieli, z których jeden jest jurorem. Tablica konkursowa - typowa (w Kortrijk miała wymiary -1136mm na 1136mm). Wiek zawodnika (na wniosek Polski) nie więcej niż 25 lat w dniu zawodów. Uczestnicy mogą przywieźć własny sprzęt, spełniający standardy (odsysanie pyłu). W tym roku nie będzie można używać sprężarki z pistoletem do sztyftów. Prace będą wykończone olejem "Faxe". Materiał na zawody to dwuwarstwowy parkiet 10 mm grubości, z jednym długim bocznym piórem. Reszta to obce pióro. Uczestnicy muszą przywieźć jedna pracę pokazową, którą będzie oceniała publiczność - to też jest nowość, postulowana po zawodach w Kortrijk, umożliwiająca oglądającym własną ocenę pracy wykonanej przez uczestnika. Pozostaje mieć nadzieję, że kryterium tej oceny nie będzie praca wykonana przez rodaka, ale jej autentyczna wartość.REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.