• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Parkieciarskie Mikołajki, grudzień 2003 r.

Parkieciarskie Mikołajki, grudzień 2003 r.

6-7 grudnia 2003 r.

Parkieciarskie Mikołajki Brok 2003

W dniach 6 - 7 grudnia odbyły się, zapowiadane od dawna, Parkieciarskie Mikołajki w Broku, w pięknym ośrodku wypoczynkowym na samym Bugiem. Jak co roku na to spotkanie zaproszeni zostali czynni członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy oraz firmy wspierające. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym obiadem, podczas którego wszyscy zostali serdecznie powitani przez Sekretarza OSP, pana Aleksandra Kalinowskiego oraz Przewodniczącego Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia, pana Edmunda Ząbka .

Image

Po zapoznaniu się z programem i po obiedzie wszyscy przeszli do sali rekreacyjnej, gdzie odbywały się zawody i konkursy, w których prawie każdy chciał wziąć udział. Podczas zawodów w tenisie stołowym każdy miał możliwość zmierzenia się z kolegami po fachu również i w tej dziedzinie. Przeprowadzono kilka rozgrywek i po długiej i ostrej walce mistrzem tej konkurencji w kategorii pań okazała się pani Jolanta Rydzyńska, a drugie miejsce zajęła pani Anna Wodzyńska. W kategorii panów-parkieciarzy najlepszym był pan Leszek Socha, a zaraz za nim na podium stanęli panowie Zbigniew Rydzik oraz Robert Chada.

Image

Uwagę uczestników przyciągała również konkurencja rzutu lotką do tarczy, której zwycięzcą wśród kobiet okazała się, po długiej rywalizacji, pani Joanna Mijas, wyprzedzając Małgorzatę Grabowską i Annę Wodzyńską. Najlepsi spośród panów okazali się pan Bogdan Miąskiewicz, który zajął I miejsce oraz panowie Mirosław Polak i Rafał Mijas zajmując odpowiednio drugą i trzecią pozycję. Jednak największe zainteresowanie wywołała jedyna w swoim rodzaju konkurencja o nazwie Rzut klepką do celu. Na tę część zabawy czekali chyba wszyscy goście. Zawody w tej dziedzinie trwały wyjątkowo długo i można było dostrzec ostrą, ale życzliwą, pełną zabawy i radości rywalizację. Wszyscy w skupieniu "rywalizowali" ze sobą o zajęcie pierwszego miejsca. Każdy chciał z ustalonej odległości trafić klepką parkietową do kosza. Nie wszystkim się to jednak udawało, bo to, wbrew pozorom, nie taka prosta sprawa, zawsze trafić do celu. Mistrzem tej konkurencji w grupie pań okazała się pani Anna Wodzyńska, wyprzedzając panie Zuzannę Hermanowską oraz Ewę Kazana. Spośród panów najlepszy był pan Waldemar Hotyński, a tuż za nim, drugie i trzecie miejsce zajęli panowie Artur Matyszczak i Ryszard Drab.

Image

Po długotrwałych zawodach wszyscy, którzy zgłodnieli mogli się posilić kiełbaskami pieczonymi w ...kominku. Tak było, każdy kto chciał, mógł w sali kominkowej usiąść sobie wygodnie i smażyć kiełbaski. Wprawdzie w planach była wspólna zabawa przy ognisku, lecz niestety pogoda sprawiła psikusa. Parkieciarze jednak po raz kolejny udowodnili, że poradzą sobie w każdej sytuacji i gdy mają ochotę na smażone kiełbaski, to usmażą je chociażby nawet i w kominku. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe (opady śniegu), nie doszła do skutku wyprawa balonem, która miała być największą niespodzianką i atrakcją Parkieciarskich Mikołajek 2003, ale nic straconego, władze OSP zapewniają, że wszyscy, którzy przyjadą w styczniu do Zakopanego, będą mieli tam możliwość polatania balonem i podziwiania piękna polskich Tatr z lotu ptaka.

Image

Po skosztowaniu wyjątkowych kiełbasek pieczonych w kominku uczestnicy skupili się na prowadzeniu rozmów towarzyskich. W końcu nadarzyła się okazja, aby porozmawiać o sprawach niekoniecznie związanych z pracą. Przerwy pomiędzy atrakcjami wykorzystywał również pan Aleksander Kalinowski, Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie Parkieciarz przy Izbie Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia, który prowadził kampanię informacyjną na temat mających się odbyć już wczesną wiosną przyszłego roku pierwszych w Polsce egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w zawodzie Parkieciarz.

Image

Punktualnie o godzinie 19, wystawną kolacją, rozpoczęła się wieczorna część Mikołajek, na której zwycięzcy zawodów w tenisie stołowym, rzucie lotką do tarczy i rzucie klepką do celu otrzymali nagrody, ufundowane przez sponsorów OSP.

Czas wspaniale umilał profesjonalny zespół muzyczny i nikogo nie dziwiło, że parkieciarzom nogi same rwały się do tańca . Zabawa trwała prawie do samego rana, co jest w pełni zrozumiałe, bo takiego typu imprez powinno być znacznie więcej, aby parkieciarze mogli spotykać się w gronie ludzi, którzy ich zawsze zrozumieją, wesprą dobrą radą i z którymi mogą miło spędzić wolne chwile.

autor: Paweł RosińskiREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.