• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Powołanie zawodu PARKIECIARZ, grudzień 2002 r.

Powołanie zawodu PARKIECIARZ, grudzień 2002 r.

ZAWÓD PARKIECIARZ

Szanowne Koleżanki i Koledzy !

Mam zaszczyt poinformować wszystkich Parkieciarzy, że dzięki usilnym staraniom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy w lutym 2001r. złożono wniosek łącznie z opisem i charakterystyką zawodu o powołanie nowego zawodu - parkieciarz - w klasyfikacji gospodarczej. Dokonano tego za pośrednictwem Związku Rzemiosła Polskiego „.

W dniu 10 grudnia 2002r. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Dziennik Ustaw z dn. 20 grudnia 2002 r. Nr. 222 poz.1868 grupa 7 Robotnicy Przemysłowi i Rzemieślnicy w pozycji 713202 powołano Zawód Parkieciarz.

Koledzy Parkieciarze!

Nasz zawód jest już faktem, niemniej jednak aby moc kształcić się w różnego rodzaju formach pozaszkolnych niezbędne jest przygotowanie podstaw programowych kształcenia w zawodzie będących podstawą do przeprowadzenia egzaminów kwalifikacyjnych na tytuł mistrza i czeladnika w zawodach nie ujętych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Dziennik ustaw Nr. 197 poz.1663 § 8 jaki zresztą uwzględnienia rozporządzenia w całości w sprawie przygotowania młodocianych i ich wynagrodzenia.

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim kolegom z Zarządu OSP, którzy przyczynili się do powstania naszego zawodu. Na szczególne podziękowanie zasługuje Pani Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego, bez której pomocy trudno byłoby to zrealizować.

Z pozdrowieniami

Zbigniew ŚledziewskiREDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.