• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna O Nas SZKOLENIA Statut Porady Firmy wspierające Deklaracja członkowska Raporty Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy Poradnik inwestora Dokumentacja prac Wieści z Izby Kontakt Partner medialny
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Jesteśmy zrzeszeni:

Co preferujesz na swojej podłodze?

Wyniki

Porady branżowe

Domowe suszenie drewna

Suszenie drewna kojarzy się większości z tajemniczym procesem technicznym, wielką komorą suszarniczą oraz rozległym placem składowym. To prawda, większość drewna suszy się sztucznie w suszarkach z wymuszonym obiegiem powietrza. Zajmują się tym suszarnicy, sterujący i nadzorujący proces suszenia. Mało kto jednak wie, że każdy z nas ma takie urządzenie suszące w zasięgu ręki i co ciekawe, steruje procesem suszenia każdego dnia. Spróbuję wyjaśnić, w czym rzecz. .

Czytaj więcej...

Właściwości akustyczne drewna

Chciałbym Państwa trochę oderwać od spraw parkieciarskich. Macie już pewnie dość czytania na okrągło o właściwościach podłóg drewnianych i o problemach związanych z ich montażem i użytkowaniem. Spróbuję zmienić tą monotonię i opisać pokrótce budowę skrzypiec, a przy okazji przemycić trochę informacji o właściwościach drewna. Co prawda produkcja instrumentów muzycznych nie jest wiodącą gałęzią stolarstwa, ale warto przynajmniej, jako ciekawostkę, zapoznać się z tym tematem.

Czytaj więcej...

Naprawy podłoża betonowego

Niedostateczna jakość podłoży jest tematem spędzającym sen z powiek każdego solidnego parkieciarza. W dobie kryzysu i mniejszej ilości zamówień na nowe instalacje coraz częściej stajemy przed dylematem, w jaki sposób podejść do tego zagadnienia. Naprawa podłoża bardzo często znacznie podraża kosztorys naszej usługi. Jesteśmy wtedy mniej konkurencyjni na rynku. Jednak każdy doświadczony na własnych błędach rzemieślnik w naszej branży wie, że tego tematu nie można bagatelizować.

Czytaj więcej...

Listwy na miarę czasu

Piękny parkiet powinien mieć odpowiednią oprawę. Dlatego, po zakończeniu prac związanych z układaniem i lakierowaniem podłogi, musimy pomyśleć o jej wykończeniu. Listwy wykończeniowe, przyścienne oraz listwy do paneli stanowią kluczowy elementy wykończenia. Dopiero z nimi podłoga stworzy harmonijną całość, która będzie cieszyć oczy przez wiele kolejnych lat.

Czytaj więcej...

Jak wybierać podłogi drewniane

Eleganckie i ekologiczne podłogi drewniane, z roku na rok, cieszą się coraz większą popularnością. Równolegle wraz z rosnącymi oczekiwaniami klientów i projektantów wnętrz, producenci zwiększają asortyment rodzimych i egzotycznych gatunków drewna, formatów desek oraz rodzajów wykończenia.

Czytaj więcej...

Dlaczego zimą powstaja w parkiecie szczeliny

Wszyscy parkieciarze znają powtarzające się, co roku w okresie grzewczym zapytania klientów dotyczące pojawiających się pęknięć, szczelin i rozszczepień. Nie łatwo przychodzi uspokoić klientów i wyjaśnić, że mają do czynienia z typowym dla naturalnego materiału, jakim jest drewno, pro­cesem pęcznienia i kurczenia się.

Czytaj więcej...


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy


GIEŁDA OGŁOSZEŃ PARKIECIARSKICH
 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Statut Porady Egzaminy Galeria Władze OSP Kronika OSP Rzeczoznawcy
Copyright by Ogolnopolskie Stowarzyszyszenie Parkieciarzy 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.